Почетна / Здравје и исхрана / Креативни начини за сечење на лубеница

Креативни начини за сечење на лубеница

Многумина од вас веруваме дека лубеницата ја сечете на класичниот начин, прво започнувате од шишката па подоцна сечете вертикални парчиња до должината на лубеницата.
Ние денес ви нудиме неколку неконвенционални начини за сечење на лубеницата.

1. Начин пресечете ја лубеницата на половина и секоја половина исечкајте ја како на сликата.
Watermelon-Collage-8-PicMonkey-Collage (1)

2. Направете декорирана чинија за овошје од лубеница
32de90713cb48261bf303d571caabedc (1)

3. Направете лижавчиња од лубеница
Watermelon-3151

watermelon-on-a-stick-

4. Лубеница без кора
02-watermelon-how-to-cut-step-2

5. Лубеница полна со желе
Лубеницата исечете ја на две еднакви половини. Содржината издлабете ја и испасирајте ја. Процедете во цедилка од семки. Додадете желатин на содржината од пасирана лубеница (вода) и добиеното желе истурете го во корите од лубеницата. Исечкајте на парчиња – На здравје !
ff386f95254db31b2f08b9385f90b8fe

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...