Почетна / Здравје и исхрана / Коктел за чистење на токсините од крвта

Коктел за чистење на токсините од крвта

За овој коктел потребни ви се:
– 1 морков
– 1/2 зелено јаболко
– 1 лажица ѓумбир по можност свеж (но може и во прав)
– 1 цвекло со средна големина

Цвеклото и морковот ситно се рендаат и со останатите сотојки се ставаат во блендер.
Оваа содржина се пие двапати дневно наутро и навечер пред спиење.

На здравје

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...