Почетна / Рецепти / „Јаболкова сангрија“

„Јаболкова сангрија“

„Јаболкова сангрија“ за продолжено уживање во семејниот ручек или за попладневно дружење со пријателите … а најмалите послужете ги со чист 100% сок од јаболко.
Состојки:
• 1 шише со бело вино Темјаника
• 2 и 1/2 чаши 100% Bifruit сок од јаболко
• 1 чаша газирана вода
• 1/2 чаша ракија
• 3 свежи јаболка, сецкани
• 3 круши, сецкани
Комбинирајте ги сите состојки заедно и убаво промешајте. Оставете пијалокот да се излади во фрижидер околу еден час и сервирајте 

 

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...