Почетна / Совети за здравје / Исчистете го организмот од токсини со едноставен напиток

Исчистете го организмот од токсини со едноставен напиток

Овој чудотворен напиток, ќе му помогне на вашиот организам да ги исфрли сите токсини, ќе го подигне вашиот имунитет, ќе го опорави вашиот дигестивен тракт и ќе ве наполни со енергија. 

Најдобро нешто од се е тоа што за овој сок ви се потребни само три состојки кои можете да ги набавите од било која продавница, а тоа се: лимон, јаболко и ѓумбир.

Овој пијалок изобилува со витамин А, Б, Ц, помага на црниот дроб, ја обновува неговата работа и го чисти организмот. Сметајте го како гориво кое ќе му помогне на вашето тело да работи беспрекорно во текот на целиот ден.

Подготовка:

Излуштете еден лимон, четири јаболка и парче свеж ѓумбир од околу 5 центиметри. Сите состојки ставете ги во соковник и ќе добиете вкусен пијалок. 


Слободно разредете го со вода бидејќи е многу лесно. Се разбира, ако ви одговара во таков облик, слободно конзумирајте го веднаш. 

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...