Почетна / Здравје и исхрана / Исчистете ги бубрезите од токсини: Совршен пијалак од 2 состојки

Исчистете ги бубрезите од токсини: Совршен пијалак од 2 состојки

Ако сте пушач, јадете нередовно, уживате во по некоја чашка алкохол или во брза и пржена храна, тогаш време е да направите нешто добро за вашето тело и за вашите бубрези.

Постои совршен пијалак кој ќе ви ги исчисти бубрезите од токсини:

Состојки:

  • 1 рака магдонос
  • 1 литар вода

Начин на подготовка:

1. Измијте го и исечкајте го магдоносот на поголеми парчиња, ставете го лонецот и налејте вода.

2. На средно тивок оган загревајте ја водата додека не зоврие, намалете го огнот и варете уште 5 до 10 минути.

3. Тргнете го лонецот од огинот, оставете малку да отстои, исцедете го и ставете го во фрижидер.

Доволно е само една чаша секоја утро за да го вратите организмот во нормала. Верувајте ни, вашето тело ќе ви биде благодарно.

 

Извор: Crnobelo.com

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...