Почетна / Рецепти / Frozen bannana јогурт сладолед

Frozen bannana јогурт сладолед

Порции: 4

2 замрзнати банани
1 чаша јогурт со ниска масленост/павлака
1 лажица екстракт од ванила
1 лажица мед
6 излупени суви сливи
Иситенети карамелизирани јатки

1. Комбинирајте ги сите состојки во блендер и мешајте додека не стане хомогена смесата
2.Префрлете ја содржината во сад со капак и оставете во фридижер мин 4 часа.

 

 

Проверете и

Овесна каша со банана и кикири- вкусен и здрав појадок за целото семејство

Размислувате ли каков оброк да подготвите за следното утро? Ви препорачуваме да подготвите овесна каша ...