Почетна / Здравје и исхрана / Енергетско смути со цимет и Spirulina Pacifika

Енергетско смути со цимет и Spirulina Pacifika

-1 лажица Спирулина Пацифика во прав
– 2 банани исецкани на кругови
– 1 круша
– 1 шоља оризово млеко
– 1 зелено јаболко, претходно излупено и исецкано на коцки
– Додадете замрзната брусница или аронија,
– Додадете половина лажичка цимет

Состојките се блендираат на средна брзина додека се добие хомогена смеса и се служат додека се свежо изблендирани затоа што аромата и вкусот се одлични.

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...