Почетна / Диети / Енергетски овошни бомбици со Spirulina

Енергетски овошни бомбици со Spirulina

Потребни состојки:

  • 100 gr урми без семка
  • 50  gr грозје
  • 50 gr сушена брусница
  • 3 лажици свежо цеден лимонов сок
  • 1 банана
  • 2 лажици Spirulina Pacifica
  • 100 gr кокосови снегулки
  • 10 ситно исецкани лешници

Подготовка:

Сите состојки се блендираат заедно се додека не се добие конзистентна содржина.
Се оформуваат бомбици од содржината и се оставаат во фридижер до 3 часа и се консумираат секогаш кога ви се јаде благо.
Уживајте во вкусот на здравите слатки задоволства!

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...