Почетна / Рецепти / DETOX SCRUB за тело и лице

DETOX SCRUB за тело и лице

 • Крупна сол 200 гр
 • 1 лажичка Spirulina Pacifica
 • лажичка куркума
 • маслиново масло
 • есенцијално масло од пеперминт или нане
 • кокосово масло

  Измешајте ги состојките заедно и ставете ги во стаклен контејнер или тегличка во фридижер.
  Користете ги пред секое туширање .
  Се остава на телото да остои 10 минути, се втрива се додека не се стопи солта и се облива со ладна па топла вода со цел забрзување на циркулацијата.
  Овој рецепт ќе ја остави вашата кожа глатка и нежна и е совршен за пред одмор и по одмор кога сакате да ја одржувате својата кожа хидрирана, сјајна и мазна.

Проверете и

Храна која ќе ви помогне подобро да спиете

Храната е лек доколку се консумира умерено и во вистинско време се консумираат соодветни намирници. ...