Почетна / Рецепти / Детокс напиток

Детокс напиток

Победете ја подуеноста во стомакот, подобрете ја дигестијата и забрзајте го метаболизмот со денешниот рецепт за лемонада со ѓумбир.

Состојки

Вегетаријански, без глутен, палео

Потребни состојки

  • 1 корен од ѓумбир
  • 1/2 сок од лимон

Додатоци

  • 2 лажици природен мед
  • 2  лажици јаболкова нефилтрирана киселина
  • 2 шољи вода

Подготовка:
– Ѓумбирот свежо изрендан се додава во бокал
– Во бокалот се додава водата, сокот од еден лимон, медот и киселината
– убаво се мешаат состојките
– за крај се додава малку нане

Напитокот се пие 30 мин по една чаша пред секој оброк

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...