Почетна / Диети / Чудесен напиток од магдонос кој ги топи килограмите

Чудесен напиток од магдонос кој ги топи килограмите

Се што ви е потребно е само струкот (половината) од магдоносот, лимон и чаша вода, за пет дена со сигурност ќе намалете три килограми.

thinkstockphotos-477177062

Доколку сакате за кратко време да се ослободите под вишокот на килограми, пробајте со едноставен природен напиток, кој е здрав и ефикасен во борбата против мастите.

Потребно ви е само струкот од магдоносот (половината), лимон и чаша вода и за пет дена ќе намалите три килограми, се разбира доколку се придржувате на правилата.  А тие пак се многу едноставни…

Магдоносот кој е нискокалорична намирница, ситно исечкајте го, или пак најдобро ставете го во блендер,  лимонот исцедете го, па се заедно прелиете со вода. Науто на празен желудник, испиете го овој сок и така повторувајте ја постапката во наредните пет дена, а потоа направете пауза 10 дена. После тоа можете да продолжите  со оваа ,,терапија”, но со истото темпо.

Напитокот помага за согорување на калориите, го храни телото со витамини и минерали, а магдоносот го подобрува варењето на храната и овозможува брзо да се ослободите од вишокот течности во организмот, така што ќе се чувствувате поубаво и полесно. Интересен е фактот  што оваа ,,тревичка’’ содржи повеќе витамин C,  него што  портокал, а само 100 грама содржи дури 4.2 милиграми железо и 220 милиграми калциум.

Извор: prvars

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...