Почетна / Рецепти (page 3)

Рецепти

Зошто обожаваме ајвар?

Една од причините зошто ја обожаваме традиционалната домашна кујна е ајварот. Еден од највкусните специјалитети во нашата кујна. Подготвуван со векови наназад, и рецепт пренесен од нашите пра-прабаби што го прави посебно драг за секој од нас. Неговото име доаѓа од турскиот збор” havyar”, што значи кавијар. Овој уникатен намаз од пиперки  за нас е подрагоцен и повкусен и од ...

Повеќе »

Здрави стапчиња од брокула

Време на подготвка 35 минути  20 парчиња  2 шолји сино исецкани брокули 2 лажици магдонос 1/4 ситно исецкан кромид ситно изрендан морков 1 поголемо јајце црн бибер, сол Сите состојки одеднаж се мешаат. Се прават формички по избор (во случајот стапчиња) и се печат додека не заруменат.

Повеќе »

Здрави бомбици со јагода

Здрави бомбици со јагоди кои целото семејство ќе ги обожава 1 шолја замрзнати јагоди 1/2 шолја гранола 1 шолја овесни снегулки 1/2 шолја сончоглед 1/2 шолја кокосово брашно 2 лажици кокосово масло 1 лажица јаворов сируп 1 лажица екстракт од ванила Подготовка Изблендирајте ги заедно состојките формирајте топчиња и прекријте ги со кокос Чувајте ги во фридижер околу 2 часа За да го зачуваат својот ...

Повеќе »

Здрави и вкусни мафини со тиквички

Овие здрави чоколадни мафини со тиквички се вегански и без рафиниран шеќер, одлични се и во комбинација со летна тиква. Кокосовото брашно додава текстура и ги прави овие мафини прекрасни. Земете ги утре во вашата кутија за ручек, и поделете со колегите на работа кои и не сакаат толку ”здрави десерти” -верувајте ќе се предомислат и ќе ги обожаваат. СОСТОЈКИ ...

Повеќе »

Сте подготвиле ли Детокс салата ? Еве и рецепт…

Дали сте подготвени за детокс пред лето? Ви ја преставуваме детокс салатата – еден од најпопуларните трендови во здравата исхрана. Време на подготовка 30 минути Состојки Вегетаријанска , Без глуен, Палео, 6 порции Состојки: 2 шолји брокула 1 шолја моркови 2 страка целер и 1 карфиол од средна големина 1 лажица свеж мелен ѓумбир 1 шолја ситно исецкан магдонос 1/3 шолја суво грозје 2 ...

Повеќе »

Едно од најздравите и највкусните смути кое ќе го пробате

Кога се избираат намирници во секојдневната исхрана потреббно е да се избираат такви со богата нутритивна вредност. Колку е здрава храната која ја јадете? Колку се нутритивни вредностите на намирниците кои ги внесувате? За да не постои таа дилема да не постои  денешниот рецепт ќе ве наполни со енергија и здравје. Потребни намирници: – лимета – 1/3 лажичка за кафе ...

Повеќе »

Рецепт за вкусен и здрав лосос со чили

Дали често консумирате риба? Лососот е една од најздравите риби која се препорачува да се консумира барем 2-3 пати месечно. Доколку не знаете како да ја подготвите денес ви претставуваме еден предлог рецепт за подготовка (доколку не сте љубители на пикантниот вкус избегнете чили). Потребни намирници: 1 лажица ситно исецкан лук на ситни коцки чили пиперче ситно исецкано 1 голема ...

Повеќе »

Рецепт за вкусна Штипска пастрмајлија

Кога ќе ве прашаат каде има најдобра пастрмајлија во Велес или пак во Штип- тогаш изберете по сопствен вкус – дали ви се допаѓа со јајце или бе зјајце или пак со или без пастрма. Пастрмајлијата е највкусна кога е испечена во фурна на дрва наместо во класичната печка меѓутоа ќе биде доста вкусна и доколку се подготви во шпорет. ...

Повеќе »

Домашен мазник со спанаќ и урда

Домашиот мазник традиционално се прави со тегнење на користе кои треба да се минимално тенки и развлечени. Мазникот се пече во тепсија каде полните кори се поставуваат во форма на полжавче Подготвка: 1/2 кг  брашно вода по потреба 1 квасец 2 лажички шеќер 1 лажичка сол фил: кромид, спанаќ, зачин, урда Квасецот се подготвува со малку шеќер и лажица млака ...

Повеќе »

Сарма со лозов лист

Овој традиционален рецепт го заменува користењето на кисела зелка како основа за виткање на мирудијата но е подеднакво вкусен и е одличен избор за семеен ручек. Подготовка: – 50 лозови листови – 1/2 кг мелено месо – 200 гр ориз – кромид – оцет – нане – маслиново масло – магдонос – 3 моркови ситно рендани – брашно, црвена пипер – ...

Повеќе »