Почетна / Фитнес и аеробик (page 7)

Фитнес и аеробик

Изберете го спортот според крвната група

Аеробик и карате Доколку имате нулта крвна група, Вие сте голем љубител на физичката активност, фитнес и вежби. Одлично знаете кои се Ваши животни цели, го сакате спортот, не  пропуштате ниту еден тренинг. На базенот не го трошите времето за запознавање со другите пливачи бидејќи не сте дојдени за тоа. Доколку на организмот не му овозможите потребен физички напор ќе ...

Повеќе »

Тренирате, но не слабеете? Еве во што е проблемот!

Напорно тренирате, но не сте задоволни со резултатите, а плус килограмите никако да се “стопат”. Ново истражување покажало зошто напорниот тренинг во теретана секогаш не резултира со губење на килограмите. Одговорот се крие во погрешната храна што ја јадете после тренингот или во погрешната процена за согорени калории. Едно истражување покажа дека и покрај зголемената физичка активност на Американците, епидемијата ...

Повеќе »