Почетна / Здравје и исхрана / Брз нискокалоричен пијалок со шејк од ванила и нескафе

Брз нискокалоричен пијалок со шејк од ванила и нескафе

Како се замислувате себеси во новата сезона? Можеби полесни, поздрави и поубави.

Пред  да направите било каков нездрав избор на храна размислете ги следните нешта:

  • Не ви одговара вашата облека
  • Се чувствувате исцрпено
  • Вашата кожа нема сјај
  • Немате доволно енергија
  • Сакате да бидете убави
  • Си префрлувате на себеси дека сте јаделе
  • Сакате да вежбате повеќе
  • Потребна ви е промена

Ние имаме совршен заменски нискокалоричен оброк кој ќе ги исполни сите горенаведени желби.  Богат е со протеини, минерали, влакна , витамини кои го хранат телото со енергија и живост. Го забрзуваат метаболизмот и го поддржуваат слабеењето. Одличен е за луѓе кои водат брз живот, немаат доволно време да подготвуваат храна а сакаат да се хранат здраво.

SLC Meal Replacement е совршена алтернатива за контролиран оброк кој може да се консумира како доручек, ручек или вечера. Дава ситост и го намалува апетитот.

Подготвивме за вас рецепт кој се прави за само 5 минути и може да го понесете со себе каде и да одите. Содржи вкупно 202 калории.

Состојки : 20 гр SLC Meal Replacement од ванила, 100 мл Полумасно млеко (1,5%), 100 мл вода, 5 гр Nescafe кафе.

На здравје!

 

Проверете и

Зошто ни е потребен магнезиум?

Магнезиумот е еден од основните  елементи кои се потребни  за правилно функционирање на организмот. Но, ...