Почетна / Активен живот / Bananer- spirulina смути

Bananer- spirulina смути

Spirulina се смета за суперхрана поради својата нутритивна содржина.
Со додавање на само една лажичка Spirulina Pacifika  во вашиот блендер може да направите чуда во вашата исхрана. Не само што ќе направите вкусно смути, ќе го подобрите и внесот на протеини во вашата исхрана кои ќе допринесат за зголемена енергија и воедно ќе го зајакните својот имунитет.

Spirulina Banan-er смути

– 1 полу смрзната банана
– 1 лажица Спирулина Пацифика
– 1 чаша млеко (оризово, бадемово, кокосово)
– 1 лажица мед
– 1/2 чаша јогурт
– 1 лажица цимет

 

Подготовка

Блендирајте ги сите состојки заедно и уживајте во напитокот!

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...