Почетна / Natasha (page 30)

Natasha

7 потези за убави раце

Победи ги недостатоците на рацете за 20 минити Не треба да кревате  големи тежини за да ги победите недостатоците на рацете. За да ви помогнеме да добиете елегантни обликувани раце на време за топ сезоната, го прашавме Мајкал Олајиде ко-сопственик на Воздухопловното ХПЦ студи во Њујорк, за секојдневието со малку опрема и високи бенефиции. И тоа зема само 20 минути. ...

Повеќе »

9 вежби за цврсти и обликувани раце

Подобрете го вашиот бицепс, трицепс и рамена со овие поврзани вежби Како овој трениг работи? „Не ви треба фенси опрема, за да имате силни обликувани раце и рамена,“ вели тренерот Тод Дуркин кој ја создаде оваа 360 рутински тонирана вежба за рака, исклучиво за фитнес. „Само ти требаат правилните потези“. Потребни реквизити за овие вежби ви  се : тегови до ...

Повеќе »

Диета со Зелено кафе- рецепт за витко тело

Со летото веќе на самиот праг, доколку веќе не сте започнале време е да се подготвите за да бидете во топ форма за претстоечката летна сезона која воедно е и сезона на одмори. Доколку сеуште не сте започнале да правите диети и да вежбате, не чекајте го последниот миг за да правите неефикасни и исцрпувачки диети во период од 10 дена ...

Повеќе »

Ананас, природен чудотворен лек за подобро здравје

Ананасот е вид на овошје кое припаѓа на фамилијата Bromeliaceae. Постојат повеќе видови на ананас, меѓутоа најпознат вид од овој род на билки е Ananas comosus, овшје со уникатен изглед, арома и вкус. Ананасот е примарно  користен за јадење, но  исто така има значајна употреба и во фармацијата како природен лек за превенција и лекување на многу болести и појави. Ананасот ...

Повеќе »

SPIRULINA PACIFICA- идеален природен додаток при пост и за прочистување

Велигденските постови се одличен начин за чистење на токсините од телото, ослободување од лошите навики, мрсната храна, одлични се намалување на вишокот на килограми и воспоставувување на нов поздрав начин на исхрана. Постот сам по себе е одличен начин за одвикнување од нездравата храна и лошите навики, но доколку невнимателно се води грижа околу калорискиот внес, внесот на минерали и ...

Повеќе »

Како да го зајакнете имунитетот

Одржувањето на здрав и силен имун систем е важно во текот на целата година, а особено е важно во есен, зима и рана пролет. Додатоците во исхраната и билните препарати веќе долго се користат за превенција и третирање на инфекции кои се јавуваат во зимските месеци. Настинките, грипот, кашлицата, болките во грлото и затнатиот носот се состојби кои можат успешно ...

Повеќе »